ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Programe utilitarė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Programe utilitarė   29/8/2008, 2:01 am

Programe utilitarėAbsolute Uninstaller www.glarysoft.comWindows Zėvendėsojeni opcionin Add/Remove Programs (Shto/Fshi programe) tė panelit tė kontrollit tė XP-sė me njė ēinstalues tė plotė dhe pa mbetje, tė cilat Windows-i shpesh harron t’i fshijė.
CCleaner www.ccleaner.comWindows “C”-ja e parė do tė thotė “crap” (anglisht: plehra) dhe pikėrisht me kėto merret CCleaner. Ai tret tė gjitha mbeturinat qė kanė mbetur gjatė pėrdorimit tė Windows-it.
CoolMon www.coolmon.orgWindows CoolMon ju jep njė pamje tė tė gjitha statistikave jetėsore tė sistemit tuaj, duke pėrfshirė kėtu pėrdorimin e procesorit, RAM-it dhe tė diskut tė ngurtė, temperaturėn e brendshme tė kompjuterit dhe shumė mė tepėr se kėto.
Defraggler www.defraggler.comWindows Defragmentarizojeni (bashkojeni, ngjiteni) tė gjithė diskun e ngurtė pėrnjėherėsh, ose duke i marrė me radhė skedarėt e fragmentarizuar.
DriverView www.nirsoft.netWindows DriverViews liston tė gjitha pajisjet e lidhura me driver-at qė janė aktive nė kompjuterit tuaj, duke shfaqur informacion shtesė pėr secilėn prej tyre.
Eraser www.heidi.ie/eraserWindows Makinat letragrirėse janė mjaft tė pėrhapur nėpėr zyra, prandaj pse tė mos krijohet njė ekuivalent dixhital? Eraser-i i shton njė meny nė butonin e djathtė tė miut, me anė tė sė cilės ju mund t’i lani duart njėherė e pėrgjithmonė me njė skedar apo dosje.
FileZilla www.filezilla-project.orgWindows/MacOS/Linux Shkarkojeni kėtė program FTP (protokoll i transferimit tė skedarėve) nė mėnyrė qė tė aksesoni njėkohėsisht shumė faqe uebi, ose pėr ta pėrdorur si njė server FTP. Nė tė dyja rastet, FileZilla i lehtėson shumė gjėrat, sepse lejon tėrheqjen e objekteve me anė tė miut.
Glary Utilities www.glaryutilities.comWindows Glary ofron nė njė paketė tė vetme njė thes me programe utilitare pėr pastrimin, optimizimin dhe sigurimin e Windows-it.
Microsoft Virtual PC 2007 www.microsoft.com/Windows/virtualpcWindows Instaloni gjithēka: DOS, OS/2, apo ēdo lloj versioni mė tė hershėm tė Windows-it, si njė kompjuter virtual. Ai do tė ekzkekutohet nė njė dritare tė veēantė nė tryezėn e Vista-s apo tė XP-sė suaj.
SandBoxie www.sandboxie.comUeb Vendosni njė shtresė kujtese tė pėrkohshme (thes rėre) midis programeve dhe diskut tuaj tė ngurtė, si masė sigurie.
SecureZIP www.securezip.comWindows Kompresojini skedarėt qė janė pėr rrugė, edhe nėse do tė dėrgohen si njė mesazh i postės elektronike nėpėrmjet Outlook-ut, dhe kriptojini arkivat si tė dėshironi.
Task Killer www.rsdsoft.comWindows Ndaloni ēdo proces tė Windows-it qė ėshtė bllokuar. Ky program ėshtė mjaft i dobishėm pėr fshirjen e programeve qė kanė ngrirė.
TinkerTool www.bresink.comMacOS Ju mundėson aksesin te disa opcione tė fshehura tė Mac OS X, nė mėnyrė qė t’i aktivizoni ato nė bazė tė pėlqimeve tuaja.
Uniblue ProcessScanner www.processlibrary.comWindows/Ueb Mund tė shtypni kur tė dėshironi Ctrl-Alt-Delete pėr tė parė se ēfarė po ndodh me Windows-in, por mos i zgurdulloni sytė kur tė mos kuptoni asgjė nga ato qė po shihni. ProcessScanner, nė bashkėpunim me shėrbimin online Process Library, ju paraqet informacion shtesė pėr ēdo proces (si p.sh nėse fillon tė ekzekutohet automatikisht apo jo dhe kush e ka prodhuar softuerin nė fjalė), madje edhe liston rreziqet qė ju kanosen nga ekzekutimi i tyre.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Programe utilitarė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: