ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Paraqitje/Konvertim skedarėsh

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Paraqitje/Konvertim skedarėsh   29/8/2008, 2:02 am

Paraqitje/Konvertim skedarėsh


Foxit Reader www.foxitsoftware.comWindows Ndoshta ėshtė lexuesi mė i shpejtė i skedarėve PDF qė gjendet nė qarkullim. Foxit pėrfshin edhe njė veēori pėr mbajtje shėnimesh, si dhe shtojca qė mundėsojnė leximin e formateve tė rinj dhe te gjuhėve tė reja tė ndėrfaqes sė pėrdoruesit (UI languages).
Samuraj Data view.samurajdata.seUeb Mund t’i lexoni dokumentet PDF nė shfletuesin e uebit kur nuk keni tė instaluar ndonjė lexues tjetėr.
ScanR.comUeb/Celular Bėn shndėrrimin nė ēast tė teksteve tė printuara (pasi tė jenė futur nė skaner), tė vizatuara apo tė shtypura me makinė shkrimi, nė formate tė modifikueshme nėpėrmjet kompjuterit (OCR, njohje optike e karaktereve). Mjafton qė dokumentet e mėsipėrme t’i dėrgoni me anė tė postės elektronike nė adresėn ScanR.com.
YouConvertIt.comUeb Kjo faqe uebi praktikisht ėshtė nė gjendje tė ndryshojė formatin e ēdo lloj skedari nė njė format tjetėr, madje edhe videot online tė YouTube-it. Gjithashtu, ėshtė nė gjendje tė konvertojė matematikisht njėsitė matėse tė energjisė, forcės, gjatėsisė dhe shumė tė tjera tė ngjashme.
ZamZar www.zamzar.comUeb Konvertimi i skedarėve s’ėshtė mė njė makth i pafund. Mjafton tė shkoni te ZamZar-i, ngarkoni skedarin, zgjidhni nga lista e gjatė e prapashtesave (p.sh .doc), duke pėrfshirė imazhe, dokumente tekst, muzikė, video dhe tipe kompresimesh, dhe fusni adresėn e postės suaj elektronike. Kur procesi tė pėrfundojė, ZamZar-i do t’ju dėrgojė skedarin e konvertuar.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Paraqitje/Konvertim skedarėsh
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: