ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Komunikim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Komunikim   29/8/2008, 2:03 am

Komunikim


GizmoProject www.gizmoproject.com

Windows/MacOS/Linux Gizmo konkurron me Skype-in nė fushėn e telefonatave dhe videotelefonatave nėpėrmjet internetit (peer-to-peer), por ndryshe nga ai pėrdor standarde tė hapura.

Gmail www.gmail.com

Ueb/Celular Ku ta ēojmė tė gjithė atė hapėsirė ruajteje tė postės elektronike? Kėtė pyetje i bėjnė vetes pėrdoruesit e Gmail-it, tė cilėt mund tė shfrytėzojnė deri nė 5.5GB pėr mesazhe dhe biseda chat-i. Dhe e bukura ėshtė se hapėsira vazhdon tė rritet. Gjėra tė tjera interesante janė edhe opcionet e pėrparuara pėr kėrkim, pėrditėsimet nė kohė reale, dhe “bashkėbisedimet”, tė cilat pėr tė lehtėsuar pėrdorimin ruajnė nė tė njėjtėn kategori mesazhet e postės elektronike qė vijnė nė vazhdimėsi tė njėra-tjetrės.

Mail Redirect addons.mozilla.org

Windows/MacOS/Linux Kjo shtojcė pėr Thunderbird-in ju mundėson qė t’ia ktheni mbrapsht mesazhin dėrguesit dhe ai tė mos e kuptojė qė ju e keni marrė.

ooVoo www.oovoo.com

Windows/MacOS ooVoo ofron chat video dhe e aplikon teknologjinė P2P nė njė shkallė mė tė lartė se Skype (s’pėrdor supernode, qė janė si tip semaforėsh trafiku nė njė rrjet peer-to-peer), duke ofruar si rrjedhim njė cilėsi mė tė mirė tė figurės. Mund tė pėrballojė deri nė 6 video konferenca njėkohėsisht, transferim skedarėsh dhe bashkėbisedim tekst nė grup.

SightSpeed www.sightspeed.com

Windows/MacOS SightSpeed ofron cilėsi mė tė lartė figure se ooVoo, por ka njė ndėrfaqės mė pak tėrheqės. Bashkėbisedimi nė grup, video ose tekst, si dhe transferimi i skedarėve ėshtė mė pagesė.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Komunikim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: