ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Video

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Video   29/8/2008, 2:04 am

Video


Cinelerra www.osalt.com/cinelerra

Linux Ky ėshtė njė softuer adresuar gjithė pėrdoruesve tė Linux-it qė dėshirojnė tė modifikojnė skedarėt video.

Eyespot.com

Ueb Ngarkojini videoklipet, pėrziejini duke i tėrhequr me anė tė miut dhe ndajeni me tė tjerėt spotin tuaj tė sapokrijuar.

HandBrake handbrake.m0k.org

Windows/MacOS/Linux Konvertojini DVD-tė tuaja nė skedarė video MPEG-4 (ose vetėm zėrin) pėr qėllime rezervimi (back up).

Jing www.jingproject.com

Windows/MacOS Jing iu mundėson njerėzve tė tjerė qė janė online tė shohin atė qė po ndodh nė tryezėn e kompjuterit tuaj, ose i regjistron kėto zhvillime pėr t’i parė kurdoherė mė pas.

Jumpcut.com

Ueb Ky aplikacion uebi mundėson modifikimin e skedarėve video tė tipit Flash.

Miro www.getmiro.com

Windows/MacOS/Linux Miro hap skedarėt video tė shkarkuar me BitTorrent, duke u shndėrruar kėshtu nė alternativėn mė tė mirė qė keni, pas videoregjistratorit dixhital.

MythTV www.mythtv.org

Linux Shndėrrojeni kutinė e Linux-it (Linux box, harduer multimedial) nė njė videoregjistrator dixhital tė thjeshtė.

Songbird www.songbirdnest.com

Windows/MacOS/Linux Kjo ėshtė pėrgjigjja qė i dėrgojnė iTunes-it prodhuesit e WinAmp-it. Ai hap si skedarėt muzikorė, ashtu edhe ato video.

Tversity www.tversity.com

Windows Shndėrrojeni kompjuterin tuaj nė njė server qė mbush me skedarė audio dhe video praktikisht ēdo pajisje tė lidhur nė rrjetin tuaj.

Ustream.tv

Ueb Sipas opinonin tonė si ZERO, kjo ėshtė absolutisht mėnyra mė e mirė pėr tė pėrhapur drejtpėrdrejt (live) nė internet videot e regjistruara nga uebkamera juaj.

Videora Converter www.videora.com

Windows Ju mundėson tė konvertoni thuajse tė gjitha llojet e videove qė mund tė gjeni nė internet (ose nė njė DVD) pėr t’i pėrdorur nė ēdo pajisje qė mund t’i hapė si p.sh iPod apo iPhone.

VLC media player www.videolan.org

Windows/MacOS/Linux Harrojeni Windows Media Player-in, pasi ky produkt falas i prodhuar nga VideoLAN mund ta zėvendėsojė plotėsisht atė dhe ndoshta edhe tė gjithė programet e tjerė mediatikė. VLC suporton thuajse tė gjithė formatėt audio dhe kodekėt video qė mund tė imagjinohen, si dhe mund tė kryejė funksionin e serverit pėr tė dėrguar skedarė muzikorė dhe video nė kompjuterė tė tjerė. Ndryshojani maskėn, qė t’i ngjasojė cilitdo program mediatik qė dėshironi, madje edhe WMP-s.

YouTube Uploader www.youtube.com/multifile_installer

Windows/MacOS Nėse keni njė mal me video qė dėshironi t’i ekspozoni nė internet, ngarkojini tė gjitha pėrnjėherė te YouTube.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Video
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: