ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Grafikė

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Grafikė   29/8/2008, 2:04 am

Grafikė


IrfanView www.irfanview.com

Windows IrfanView i hap imazhet (ose edhe skedarėt audio apo video) dhe pastaj i konverton ose i optimizon pa hapur njė dritare tjetėr pėr modifikim

Paint.NET www.getpaint.net

Windows Ky ėshtė ndoshta programi gratis qė i pėrafrohet mė shumė Photoshop-it. Ėshtė interesant fakti se gjithēka ka nisur si njė detyrė studentėsh.

Picasa www.picasa.com

Windows/Linux Ky program fotografish i prodhuar nga Google, ua lehtėson mjaft nxjerrjen e fotografive nga aparati dixhital, organizimin, modifikimin, madje edhe tė ndani pėrvojėn tuaj me tė tjerėt.

Picnik www.picnik.com

Ueb/Flash Modifikojini nė ēast fotografitė nė kėtė faqe uebi. Ngarkoni imazhe nga kompjuteri juaj, nga Flickr, nga Picasa ose nga ndonjė vend tjetėr.

pikfx.com

Ueb Ja edhe njė tjetėr modifikues fotografish online, por ndryshe nga tė tjerėt, pikfx.com pėrqendrohet te efektet speciale, si shtimi i tekstit dhe i kontureve.

resizr.com

Ueb/Flash Ky program, i ndėrtuar i gjithi nė Flash, ka njė nga ndėrfaqėsit mė tė mirė tė uebit. Ai ka tė inkorporuar opcionin e ndryshimit inteligjent tė pėrmasave, nė mėnyrė qė tė shmanget shpėrfytyrimi apo shtrembėrimi i fotografisė.

Splashup www.splashup.com

Ueb/Flash Ja dhe njė bukurosh tjetėr me ndėrfaqės Flash. Splashup dallohet nga tė tjerėt pasi mundėson modifikimin e imazheve tė shumėfishtė dhe hapjen e dritares nė madhėsinė e ekranit.

Windows Live Photo Gallery get.live.com/photogallery

Windows Me kėtė program Microsoft-i ngrihet nė nivelin e profesionistėve tė fushės si Picasa. Veēoritė e Windows Live Photo Gallery janė tė shumta si p.sh: zhdukja e ngjyrės sė kuqe tė syve, rregullime tė ekspozimit ndaj dritės, prerje, ngjyrim, mprehtėsim i imazhit, si dhe rregullimi automatik. Pėr mė tepėr, Microsoft-i ofron edhe rregullim tė histogramės, krijim panoramash dhe djegje tė fotografive nė CD.

Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Grafikė
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: