ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shfletues

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Shfletues   29/8/2008, 2:05 am

Shfletues


Flock www.flock.com

Windows/MacOS/Linux Edhe ky ėshtė njė shfletues i bazuar te Mozilla, por ndryshe nga tė tjerėt ai pėrqendrohet te ndėrveprimi me rrjetet sociale dhe shėrbimet e uebit. Gjithashtu Flock-u pranon edhe shumė shtojca tė Firefox-it.

Maxthon www.maxthon.com

Windows Zėvendėsoni Internet Explorer-in ose Firefox-in (por mos hiqni dorė nga motorėt e tyre tė pasqyrimit9) me kėtė bukurosh tė personalizueshėm, plot tabe dhe shumėgjuhėsh.

Opera www.opera.com

Windows/MacOS/Linux/Celular Ndoshta ėshtė shfletuesi mė i zgjuar dhe mė lehtė pėr t’u pėrdorur nga tė gjithė shfletuesit e tjerė nė qarkullim. Opera qe e para qė filloi tė pėrdorte tabet dhe ende ėshtė mė e mirė se tė tjerėt nė kėtė drejtim. Gjithashtu ajo ka shtuar edhe veēori tė reja si Speed Dial (tė mundėson tė hapėsh faqe uebi thjesht duke i tėrhequr ato nė shiritin e adresave me anė tė miut) dhe Tab Priview (tė mundėson tė shohėsh se ēfarė pėrmban tabi) dhe nxjerr vazhdimisht versione tė reja.

Prism labs.mozilla.com

Windows/MacOS/Linux Prism-i ėshtė njė shfletues specifik pėr ēdo faqe ueb, ēka do tė thotė se nėse ju hapni njė aplikacion uebi (p.sh Gmail-in), ai ekzekutohet si ēdo aplikacion tjetėr qė gjendet nė tryezėn tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Shfletues
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: