ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shtojca (add-ons) pėr shfletuesit

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Shtojca (add-ons) pėr shfletuesit   29/8/2008, 2:05 am

Shtojca (add-ons) pėr shfletuesit


DownThemAll www.downthemall.net

Windows/MacOS/Linux
Tani s’ke pse i shkarkon njė nga njė elementėt e njė faqeje uebi, pasi DownThemAll i shkarkon nė bllok, duke i copėtuar skedarėt nė copėza nė mėnyrė qė tė mbėrrijnė mė shpejt.

Foxmarks 2.0 www.foxmarks.com

Windows/MacOS/Linux Foxmark ėshtė nė gjendje tė sinkronizojė shėnjimet (bookmarks) e faqjeve qė keni bėrė nė Firefox-in tuaj, nė shumė kompjuterė me sisteme tė ndryshme operative.

Googlepedia code.google.com/p/googlepedia

Windows/MacOS/Linux Nė kėtė shtojcė tė Firefox-it, Googlepedia shfaq rezulatin mė tė rėndėsishėm tė kėrkimin qė gjen tė Wikipedia, sė bashku me rezultatet e tjera qė nxjerr motori i kėrkimit tė Google-it.

Google Toolbar toolbar.google.com

Windows/MacOS/Linux Kjo shtojcė e pajis Internet Explorer-in ose Firefox-in me menynė e Google-it, ku pėrfshihen shiriti i kėrkimit, plotėsimi automatik, kontrolli i gabimeve ortografike dhe regjistrime RSS nė gazetėn tuaj tė preferuar.

Greasemonkey www.greasespot.net

Windows/MacOS/Linux Pajiseni Firefox-in me kėtė shtojcė dhe do tė keni nė dispozicion me mijėra skripte qė ndryshojnė pamjen dhe funksionet thuajse tė tė gjitha faqeve ueb.

IE7Pro www.ie7pro.com

Windows Shtojini IE7-ės njė sėrė opcionesh, si p.sh: kontrollin e tabeve, kontrollin e gabimeve ortografike, bllokimin e skripteve (qofshin kėto edhe tė Greasemonkey-t mė sipėr) tė reklamave, etj.

IE Tab ietab.mozdev.org

Windows Preferoni Firefox-in, por ju duhet t’i hapni disa faqe me IE-nė? IE Tab ėshtė nė gjendje tė hapė njė faqe nė njė tab tė Firefox-it duke pėrdorur motorin e pasqyrimit tė IE-sė.

ScribeFire www.scribefire.com

Windows/MacOS/Linux Kjo shtojcė e Firefox-it ndėrton njė ndėrfaqės pėr blog tė ēastit (instant blogging), praktikisht nė ēdo sistem blogu.

Tab Mix Plus addons.mozilla.org

Windows/MacOS/Linux Bėjuni zbor tabeve tė Firefox-it me anė tė kėsaj shtojce. Tab Mix Plus ėshtė nė gjendje tė ndryshojė paraqitjen e tabeve, tė rihapė ato qė i keni mbyllur gabimisht, t’i dergojė tabet nė njė dritare tė re tė shfletuesit, pra pak a shumė gjithēka tė imagjinueshme sa ka tė bėjė me shfletuesit.

Zotero www.zotero.com

Windows/MacOS/Linux Zotero ju ndihmon tė ruani tė gjitha kėrkimet qė keni bėrė nė ueb, duke pėrfshirė edhe mėnyrėn e paraqitjes sė tyre pėr raporte tė ardhshme.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Shtojca (add-ons) pėr shfletuesit
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: