ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Lojėra/Zbavitje

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Lojėra/Zbavitje   29/8/2008, 2:06 am

Lojėra/Zbavitje


Grow i Eyezmaze.com www.eyezmaze.com

Ueb/Flash Kjo nuk ėshtė njė lojė e vetme, por njė seri lojėrash ku pėrfshihet edhe kultivimi dhe rritja e bimėve nė njė ambjent Flash.

Geni.com www.geni.com

Ueb/Flash Ndėrtoni pemėn tuaj gjenealogjike. Mos harroni tė pyesni anėtarėt e tjerė tė familjes, tė cilėt mund tė kontribuojnė me emra derisa tė keni njė pamje tė qartė tė pemės familjare. Rrėnjėt e prejardhjes janė vėrtet tė rėndėsishme.

Google Earth earth.google.com

Windows/MacOS/Linux Fluturo mbi lokalitete tė njohura ose mbi vende tė huaja nėpėrmjet Google Earth, e cila ofron njė bazė tė dhėnash me imazhe satelitore dhe tė dhėna gjeografike, madje edhe pamje tė qiellit. Mund tė shkoni njė hap mė pranė shumėllojshmėrisė sė programeve tė shkarkueshme tė bėra nga shkencėtarė, media apo ndonjė prodhues tjetėr, nė mėnyrė qė ta bėni tė paharrueshme pėrvojėn tuaj rreth globit. Madje, mund tė masni edhe sipėrfaqen e shtėpisė suaj, qoftė kjo edhe nė fshatin mė tė humbur tė Shqipėrisė.

Google Maps maps.google.com

Ueb/Celular Ky program i interaktiv ofron shumė mė tepėr informacion se Fletėt e verdha apo Ēelėsi i Tiranės, pasi aty mund tė shikoni destinacionin tuaj nė modulin e hartės sė rrugės, pamjes satelitore apo hartės fizike, mund tė informoheni pėr trafikun ose tė merrni informacion pėr bizneset nė afėrsi.

Kongregate www.kongregate.com

Ueb/Flash Mjaftojnė 2.598 lojėra pėr ta mbushur kohėn qė harxhoni nė internet? Ē’prisni atėherė?! Nėse nuk ju mjaftojnė, bėjeni njė vizitė tek mjeku qė mund t’ju marrė pėrsipėr.

Second Life www.secondlife.com

Windows/MacOS Kjo botė virtuale tridimensionale ka me qindra mijėra e-qytetarė. Hyrja ėshtė falas, por do t’ju duhet tė paguani nėse dėshironi tė blini prona tė patundshme ose rroba tė modės pėr avatarin tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Lojėra/Zbavitje
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: