ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Formatimi i Kompjuterit dhe Instalimi i Windows XP

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Formatimi i Kompjuterit dhe Instalimi i Windows XP   29/8/2008, 1:11 pm

Ketu keni nje procedure per Formatimin e Kompjuterit dhe Instalimin e Windows XP

1.Fusim CD ne CD ROM & DVD ROM dhe bejme restart kompjuterin
Pastaj shypim ndonje tast ne tastiere qe te futet ne boot
Pastaj aty presim pakez kohe deri sa te shfaqet kjo foto:

Aty shtypim ENTER dhe na shfaqet kjo foto:

Ketu shtypim F8 dhe na hapet kjo foto:

Ketu krijojm partitionet dmth krijojm diskun e kompjuterit poashtu mund ta ndajme ne dy ose me shume pjese dmth C:/ D:/..Pastaj na shfaqet kjo foto:

Ketu kalojme tek e para lart dhe shtypim ENTER, pastaj na shfaqet kjo foto:

Ketu vetem presim

Edhe ketu presim

Pastaj ketu brenda 15 sec. kompjuteri restartor vete nese jo atehere shtypni ENTER

...

...
Dmth ketu po behet instalimi i windowsit, gjate instalimit te shfaqe disa dritare qe duhet te plotesosh sikur psh: si do emrin e kopmjuterit e kesi tjera...Formatizim dhe Instalim te Kendshem.....
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Formatimi i Kompjuterit dhe Instalimi i Windows XP
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Hardware-
Kėrce tek: