ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Fjale Dashurie

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Fjale Dashurie   2/9/2008, 5:33 am

Sekondat e mia,qe nuk sosen kurre,
hordhi te pafundme,te padukshme,mizore,
te njejtat sekonda aq te dashura dikur,
kur shetisja me mamin e kapur per dore.

Tani jane tjetesuar dhe krejt te cmendura
vijne e me godasin si shkendija thikash,
ma peshtjellin shpirtin me vrizime te dendura
dhe une tkurrem e dridhem e tera nga frika ...Nje njeri qe ska dashuri vdes.

Kam lexuar dikur .kane bere eksperimente me femite e sapo linduri kane mbyllur ne nje dhome jan kujdesur per to dmth ua kan dhene per te ngeren e per te pire,por bised ska bere njeri me to.Nuk ka kaluar dhe aq kohe kan filluar te vdesin vetvetiu femite,dhe pergigjet e dietarve ishin se cdo krijes ka nevoj per ngrohtesi te dikujt,dashuri etj....!
Mbase kjo nuk ka te beje fare me temen,mendimi im eshte kjo:Nqs nuk ka Dashuri nuk ka Jete dhe kunderta

Vjeshta qane per shi
Dimri per bore
Pranvera per lule
nena per femi
Une i dashure qaje per Ty

Dashuria eshte shume e embel
Por shume e veshtire se Dashuron
Dhe te trethetojn dhe mbetesh si zeg ne Vetmi

Mos i beso askujt
Mos e urrej veten
Por me beso mua
qe per ty jap jeten
Edhe pse je LARGE
asgje sme pengon
Largesia na ndan
DASHURIA
Na Bashkon
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Re: Fjale Dashurie   2/9/2008, 5:34 am

Heshtje ne gure te zjarrit
Ne hijen e erret ende te pahasur
E kaloj pa dashur naten e varrit
Sikur ty mos te kisha pasur
Ende mes atyre fjale e thumbuar
Ne ate shtepin qe ti nuk e deshirove
Asnje thenje te bukur ske per te degjuar
Derisa dashurin time se shijove
Kohet ecin natyren e endrrojn te vdekur
Ate qe e deshte nuk eshte me mua
Ti dot ske folen e zemres per ta prekur
Edhe pse nje i mallkuar te tha nje here
Te dua
Eshte e vertet nga lotet qe te pres
Nga zemra qe vret pse jetoj pa ty
Une nga fjala e marrur i verber do te vdes
Do te shkrihen edhe pse dot ste shoh me sy
Ti tregoje femirin tende qe ishte dikur
Qe ta helmoj jeten nga nje qe dot se thua
Ajo e hidhura do te mbetet e ndare ne mure
Nga endja ime qe te thash te dua
Ne sy do te mbetesh si qdohere pengese
Do te jesh e tille si gjithmone
Kjo e mallkuar do te mbetet nje kujtese
Nje kohe te kaluar qe dot nuk e harron
Trego nga vjen dhe nga shkon
Thuaj te paverteten ne nje te vertet
Trego se dikush a te mungon
A ke qen e vetmuar dhe keshtu te jete
Ane te skajshme te shtepis qendro
Me kujto se engjell do te krijohem
Ate qe e ke per mua mos e trego
Derisa une nga zemra te dobesohem
Naten kaloj ne gjumin e stuhis
Edhe pse afer nuk jam duke te peshperitur
Kujtoj ne enderr ditet e dashurise
Pasi qe jeta me zili e kishte gelltitur
Une jam atje ku rrezon ai diell
Trupin e kam ne toke qe mbese
Shpirti im do te kthehet ne qiell
Se me ate te kujtoj edhe kur vdes
Neser ne mengjes zgjohu e shoqeruar
Bashk me ate endje po ai eshte dikush tjeter
E di se syte nga malli kane per te lotuar
Se dikush mbas meje ta dergon kete leter
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Fjale Dashurie
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Art,Kulturė dhe Argėtim :: Dashuria-
Kėrce tek: