ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 UNIVERSITETI ILIRIA

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: UNIVERSITETI ILIRIA   24/8/2008, 2:08 am


Universiteti Mbretėror ILIRIA ėshtė njė universitet modern, ku gėrshetohet tradita arsimore shqiptare me konceptet bashkėkohore tė arsimit dhe edukimit. Njė universitet me nė qendėr studentin dhe vetėm studentin ėshtė filozofia themelore e Universitetit Mbretėror ILIRIA. Ky universitet ėshtė themeluar dhe funksionon pikėrisht pėr tė siguruar arsim cilėsor pėr brezat e rinj. Stafi, planprogramet, materialet mėsimore, metodologjia e mėsimdhėnies, pajisjet, ambientet, aktivitetet, etj. janė tė gjitha nė shėrbim tė formimit cilėsor tė ēdo studenti, qė hyn nė auditoret e Universitetit Mbretėror ILIRIA. Vėshtirėsitė e ēdo studenti janė shqetėsimi jetėsor i Universitetit Mbretėror ILIRIA, suksesi i ēdo studenti motiv i fuqishėm pėr punė tė vazhdueshme me cilėsi sipėrore!

Universiteti Mbretėror ILIRIA synon dhe punon tė formojė kuadro me vetėdije tė lartė kombėtare. Kjo ėshtė arsyeja se pse ILIRIA ėshtė pjesė e pandashme dhe e natyrshme e elitės sė universiteteve nė botė: Universiteteve Mbretėrore! Universiteti Mbretėror ILIRIA nė organizimin e punės brenda tij mbėshtetet nė idenė se universitetet krijojnė elita dhe se kėto elita duhet tė kenė njohuri dhe vetėdije pėr interesat e kombit. Formimi i elitave ėshtė pėrkushtimi ynė, fryma kombėtare ėshtė inspirimi ynė!

Universiteti Mbretėror ILIRIA siguron mundėsi tė shkėlqyeshme pėr tė rinjtė ambiciozė, tė cilėt kanė dėshirė tė ndjekin njė universitet, qė ofron ndėrthurje tė teorisė dhe praktikės, pėrgatitje pėr nevojat imediate dhe tė ardhme tė shoqėrisė, orientim tė vendosur drejt njė institucioni akademik hulumtues, etj.


http://www.uiliria.org
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
UNIVERSITETI ILIRIA
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Shkencė dhe Dituri :: Universitetet dhe Studentėt-
Kėrce tek: