ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Interesante

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Interesante   25/8/2008, 2:56 pm

Breshka mund tė ecė me 10 km nė orė.
Milingonat e ndjejnė tėrmetin qė mė parė dhe dalin menjėherė nga foletė.
Peshqit e harrojnė ēdo gjė qė ndodhen vetėm pas 10 min.
Njė njeri harxhon mesatarisht 3 vjetė tė jetės ne banjo.
DNA ka njė madhėsi prej 1 tė mijtat e milimetrit, pėrbehet prej rreth 200 miliard atomesh dhe pėrmban 1 milion faqe njohuri.
Nė krahun e njė majmuni ka rreth 25 milionė qime.
Nė Zelandėn e Re ka 4 milionė njerėz dhe 70 milionė dele.
Mė shumė se 1 miliard tranzistorė prodhohen....ēdo sekondė.
Mesatarisht nė botė shkohet nė shkollė 200 ditė, nė SHBA 180 ditė, nė Suedi 170 ditė, nė Japoni 243 ditė.
1 nė 10 persona nė botė jetojnė nė ishull.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Interesante
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Tė Tjera... :: Kuriozitete-
Kėrce tek: