ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Leom

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Leom   28/8/2008, 10:44 pm

NUK E KAM NJE FOLE


Nuk e kam nje fole sonte
Te strukem e gjume te fle
Ti, te me zgjosh, bukuroshe
Enderren, zgjenderr, te ma beshA te gjej ne zemren tende, shpresen
folene qe e humba
Ie flas me endrren tende
E ta fal besen


Do ta shohesh, do te jem me i mire neser
Kam si te dal para dites
Me folene qe kam gjetur
Zog qe, gjith nates ka fjetur


Porse sante, ku ta gjej nje foIe
te ngrohte e te mire
Ii jashte, ne kete ngrice, me Ie
Paske qene, sa e pameshire


Kam, dy sy, si te qiellit
Yje, qe humbur m'kane, n'pagjetje
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Re: Leom   28/8/2008, 10:44 pm

KAM MENDUAR


Kam menduar per nje kohe te vjeter
Ketu era, tek me shtyne, ne gjoks me qane
Kur kam dashur me shume nje tjeter
Kete nate, prape ne mendje e kam


Mos u merzit .Ti ne krahun tim
Une, sekret e mbaje dhe, s'ta them
Kjo ere e cmendur, me s'ka kthim
Por dhe ne kthefte, me s'do kete vlere


Ky mendim eshte i vangullt e pa shprese
Do te mbyllet bashke me vetrnine aty
Pa lene asnje shenje, asnje mbrese
Se, mua s'do me gjeje me Ty!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Leom
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Art,Kulturė dhe Argėtim :: Literaturė,Poezi-
Kėrce tek: