ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Pavliēenko: Jam i Totenhemit!

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Pavliēenko: Jam i Totenhemit!   29/8/2008, 12:15 am

Sulmuesi rus

Sulmuesi i Rusisė, Roman Pavliēenko, ka deklaruar: “Jam pranė firmosjes me Totenhemit”. Sulmuesi 26 vjeēar insistoi ditėn e martė nė mbrėmje se ai ėshtė drejt firmosjes me Totenhemit, pasi ishte arritur njė marrėveshje verbale mes londinezėve dhe Spartakut tė Moskės. “Mund tė konfirmoj se do tė firmos me Totenhemin, - tha ai. - Tani po marr vizėn. Sapo tė jetė gati, do tė udhėtoj drejt Londrės pėr tė firmosur kontratėn.” Pavliēenko, i cili la shumė pėrshtypje tė mira nė rrugėn e Rusisė, drejt gjyėmfinaleve nė Euro 2008, deklaroi se ai nuk do tė luante nė ndeshjen e raundit tė tretė eliminator tė Ligės sė Kampioneve kundėr Dinamos sė Kievit. Ai shtoi: “Nuk do tė luaj nė Kiev. Ēdo gjė ka ndodhur shumė shpejt, kėshtu qė nuk mund t’u them dot as mirupafshim shokėve tė mi.” Mendohet se transferimi i tij ėshtė pranė pėrmbushjes, edhe pse mbėrritja e rusit nuk do tė kishte ndonjė lidhje me qėndrimin apo largimin e Dimitar Berbatovit nė “Uajt Hart Lejn”. Totenhemit i mungojnė sulmues, edhe nėse bullgari nuk do ta mbyllė marrėveshjen me Manēester Junajtid. “E vetmja gjė qė mė ndaloi nga largimi ishte familja ime, - tha ai. - Por tani tė gjitha dyshimet i kam lėnė pas dhe kam vendosur ta nėnshkruaj kontratėn me Totenhemin; praktikisht tė gjitha gjėrat janė vendosur.” Edhe drejtori teknik i Spartakut tė Moskės, Valeri Karpin, ka pranuar se oferta ėshtė pranuar nga klubi rus. “Ekziston njė shumė konkrete, qė na ėshtė ofruar nga Totenhemi, dhe ne kemi rėnė dakord me shumėn, - tha ai. - Nėse Roman do tė jetė dakord tė largoeht nė Londėr, ne nuk do ta ndalojmė.”
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Enton Ferdinand drejt Sandėrlendit   29/8/2008, 12:15 am

Trajneri i Uest Hemit, Alan Kurbishli, ka thėnė se klubi e ka pranuar njė ofertė tė Sandėrlendit pėr Enton Ferdinand. Mbrojtėsi 23-vjeēar ndihet i kėnaqur me ofertėn e Sandėrlendit, i cili ėshtė i gatshėm tė paguajė 8 milionė sterlina. Kurbishli tha: “Bordi e ka pranuar ofertėn dhe vendimi ėshtė marrė duke mos mė pyetur mua. Nuk e di se nė ē’fazė tė bisedimeve ėshtė Enton, por, pėrderisa klubi e ka pranuar ofertėn, gjėrat janė nė pėrfundim e sipėr”. Ferdinand ėshtė vėllai i vogėl i mbrojtėsit tė Manēesterit Rio.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Pavliēenko: Jam i Totenhemit!
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti :: TransfereT-
Kėrce tek: