ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Klaudio Pizarro huazohet te Verderi

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Klaudio Pizarro huazohet te Verderi   29/8/2008, 12:19 am

Verder Bremen ka arritur njė marrėveshje me sulmuesin peruan tė Ēelsit, Klaudio Pizarro, i cili ėshtė transferuar nė “Vesershtadion”, me anė tė njė marrėveshje njėvjeēare huazimi. Sulmuesi 29 vjeēar peruan e priste me padurim transferimin te Ēelsi sezonin e kaluar, por nuk ka arritur tė kapė njė vend nė formacionin e parė, duke e nisur vetėm katėr herė nga fillimi nė Premier Ligė dhe dy herė nė Ligėn e Kampioneve. “Kemi parė njė numėr tė madh mundėsishė, por kėtė e presim prej shumė kohėsh dhe jemi tė kėnaqur qė transferimi i tij ėshtė finalizuar, - tha menaxheri i pėrgjithshėm i Verderit, Klaus Alofs, skaudra e tė cilit do tė futet menjėherė nė Ligėn e Kampioneve. - Klaudio ėshtė njė nga sulmuesit mė tė mirė nė Europė dhe me tė mund tė pėrmirėsohemi mė shumė”. Trajneri Tomas Shaf shtoi: “E njohim aftėsinė e Klaudios prej vitesh. Ai ėshtė pėrmirėsuar shumė edhe nė vitet e fundit; me anė tė lojės sė tij ai do ta ketė shumė tė lehtė nė skuadrėn tonė.” Ai ėshtė njė lojtar qė ka luajtur njėherė me Bremenin, ku ka shėnuar 29 gola nė 56 ndeshje kampionati, nga viti 1999 deri mė 2001-shin, pėrpara se tė bashkohej me Bajernin e Mynihut.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Klaudio Pizarro huazohet te Verderi
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Sporti :: TransfereT-
Kėrce tek: