ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Desktopi i blertė Dell Studio Hybrid

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Desktopi i blertė Dell Studio Hybrid   29/8/2008, 1:36 am

Dell Studio Hybrid ėshtė kompjuteri personal mė i ri i Dell-it, me njė disenjo shumė tė kėndshme nė formė cilindrike-ovale. Madhėsia e tij nuk ndryshon shumė nga kompjuterat e sė njėjtės natyrė tė markave tė tjera. CPU-ja e tij kushton 874$, ndėrsa i marrė bashkė me njė monitor 19 inēėsh kushton 1.064$. Harxhon pak energji dhe ka njė disenjo miqėsore. Ndryshe nga ē’duket, Studio Hybrid ėshtė shumė i fuqishėm, falė procesorit tė tij Intel Core 2 Duo T8100 Penryn
Performanca e tij 3D nuk ėshtė ndėr mė tė mirat, pėr shkak tė grafikės sė integruar, por nėse nuk jeni manjak i lojėrave tridimensionale, ky version i Dell-it ėshtė njė zgjedhje dhe alternativė e mirė, krahasuar me kompjuterat tradicionalė nė formė kutie, qė kanė mbizotėruar tregun qysh prej lindjes sė kompjuterit tė parė personal. Versioni mė i zakonshėm i Studio Hybrid pėrmban procesor Intel Core 2 Duo, 2 Gb RAM, disk tė ngurtė 250 Gb dhe grafikė tė integruar Intel Mobile 965 Express. Energjia e ulėt qė konsumon i ka dhėnė kėtij modeli etiketėn “GreenTech Approved” nga PC Magazine. Dell-i e ka mbajtur fjalėn e dhėnė nė muajin maj se do tė ulte konsumin e energjisė nga desktopėt dhe laptopėt e tij me 25%.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Desktopi i blertė Dell Studio Hybrid
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Hardware-
Kėrce tek: