ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Shpallet data e daljes nė treg tė GTA IV pėr PC

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Shpallet data e daljes nė treg tė GTA IV pėr PC   29/8/2008, 1:38 am


GTA IV do tė shitet edhe nė versioni pėr PC. Data e daljes nė treg nė ShBA ėshtė 18 nėntori, ndėrsa Evropa do duhet tė presė deri mė datė 21. Themeluesi i Rockstar Games, Sam Houser, tha: “Loja duket mahnitėse nė PC dhe mezi po presim qė njerėzit tė luajnė me tė”. Pėr njė version pėr PC tė kėsaj loje kanė qarkulluar zėra qė pėrpara lėshimit tė versioneve pėr PS3 dhe Xbox 360, por Rockstar nuk e kishte konfirmuar mė parė njė gjė tė tillė. GTA IV doli mė 29 prill dhe nė fillim tė qershorit Rockstar deklaronte se kishte shitur 8.5 milionė kopje. Nė lojė lojtarėt vihen nė rolin e Niko Beliēit, kur ky mbėrrin nė Qytetin e Lirisė (njė karikaturė e Nju Jorkut) dhe teksa i duhet tė pėrballet me njė jetė plot krime pėr tė nxjerrė nga telashet veten dhe kushėririn e tij, Romanin.
Versioni pėr PC ėshtė njė goxha hap pėrpara pėr Rockstar Games, pasi e bėn tė disponueshme GTA IV pėr njė audiencė edhe mė tė madhe. Tė gjitha mundėsitė janė qė tė shiten edhe shumė miliona kopje tė tjera pėr ata qė s’kanė patur ndėrmend tė fusin dorėn nė xhep pėr tė shtėnė nė dorė njė konsolė lojėrash si Xbox apo PS3.
Sipas Rockstar, versioni pėr PC i lojės do tė ketė njė veēori ekskluzive tė lojės nė grup dhe s’ėshtė ēudi qė ata qė e kanė luajtur nė Xbox apo PS3 tė blejnė edhe versionin e ri.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Shpallet data e daljes nė treg tė GTA IV pėr PC
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Lojra :: Tė Ndryshėme...-
Kėrce tek: