ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Program antivirus/antispiun

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Program antivirus/antispiun   29/8/2008, 1:56 am

Program antivirus/antispiun


Avast! 4 Versioni pėr shtėpi (Home Edition) www.avast.com

Windows Me njė paraqitje plot sqimė, Avast! tė njofton nėpėrmjet njė mesazhi nė postėn elektronike ose njė mesazhi tė ēastit kur kap ndonjė virus. Nuk ėshtė i aftė tė bėjė skanime, por baza e tij e tė dhėnave pėr rigjenerimin e skedarėve mund t’ju hyjė nė punė nė rastin kur njė virus shkakton dėme.

AVG Anti-Virus Versioni Falas (Free Editon) free.grisoft.com

Windows Qendrėn e kontrollit e ka paksa tė ngathėt, por sapo kompjuteri ndizet, nė bazė tė njė skeduli ai mund tė bėjė skanimin e skedarėve me kėrkesėn tuaj, ose tė skanojė mesazhe tė postės elektronike. Disku i urgjencės (Rescue Disk) qė ofron AVG-ja, ju vjen nė ndihmė nė rast katastrofash.

Avira AntiVir Versioni Personal (Personal Edition) www.free-av.com

Windows AntiVir bėn skanimin e skedarėve me kėrkesėn tuaj, kur ndizni kompjuterin, ose nė bazė tė njė skeduli. Nuk ėshtė nė gjendje tė skanojė shtojcat (Attachement) e njė mesazhi tė postės elektronike nė qoftė se nuk i keni ruajtur nė kompjuter ato, por ju bėn gjėmėn rootkit-eve. Gjithashtu, AntiVir mund tė bashkėjetojė me programe tė tjera antivirus. Ashtu si pjesa mė e madhe e antivirusėve tė famshėm, AntiVir ka fituar ēmimin VB100% tė dhėnė nga Virus Bulletin, si dhe zotėron njė ēertifikatė pėr zbulim virusesh lėshuar nga Laboratorėt ICSA.

HijackThis www.trendsecure.com

Windows. HijackThis ėshtė njė program qė skanon shpejt e shpejt Windows-in tuaj, nė kėrkim tė ndryshimeve qė mund tė jenė shkaktuar nga programe spiune, programe keqbėrėse, ose nga programe tė tjera tė padėshiruara. HijackThis pėrpilon njė raport, tė cilin mund ta ngarkoni nė faqet ueb qė e suportojnė kėtė program, pėr tė marrė asistencė tė personalizuar nga ekspertė tė fushės.

NanoScan www.nanoscan.com

Windows/Ueb Brenda njė minute, NanoScan ėshtė nė gjendje tė analizojė tė gjithė proceset qė ekzekutohen nė kompjuterin tuaj dhe tė identifikojė viruset, kuajt Trojanė, programet spiune dhe tė tjera programe keqbėrėse.

ThreatFire AntiVirus www.threatfire.com

Windows ThreatFire zbulon gjithė tė ligjtė duke u nisur nga sjellja e tyre dhe jo nga emri, qė mund tė jetė i papėrditėsuar. Ėshtė ēuditėrisht efikas dhe njė bashkėshoqėrues i mirė pėr programet viruse standard.

Trend Micro HouseCall housecall.trendmicro.com

Windows/Ueb Pėrdoreni HouseCall-in, skanerin online mjaft tė respektuar, pėr tė konfirmuar njė dyshim tuajin, ose pėr tė bėrė njė pastrim nė rastin kur programi keqbėrės nuk lejon instalimin e njė opcioni tė antivirusit tuaj.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Program antivirus/antispiun
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: