ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Kalendarė/PIM-e4

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
Admin

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Kalendarė/PIM-e4   29/8/2008, 2:00 am

Kalendarė/PIM-e4
Plaxo www.plaxo.comUeb Ndoshta Plaxo ėshtė libri mė i mirė i telefonave pėrgjatė gjithė kohėrave. Ndėr tė tjera, ai gėzon veēoritė e njė rrjeti social (social network) dhe shtojca (plug-ins) nga shumė shėrbime tė tjera uebi si Flickr, YouTube, Twitter dhe LiveJounal, duke ju mundėsuar ndėrveprimin me pėrdorues tė tjerė tė internetit.
Backpack www.backpackit.comUeb Backpack ėshtė shumė mė tepėr se njė faqe-axhendė me listėn e gjėrave qė duhen bėrė. Nė dispozicionin tuaj keni 5 faqe lehtėsisht tė pėrditėsueshme, tė cilat dėrgojnė mesazhe nėpėrmjet postės elektronike ose SMS-ve, dhe qė pėrfshijnė njė fushė teksti pėr bashkėveprim online.
EssentialPIM Free www.essentialpim.comWindows Ky program ju mundėson qė ta mbani tė gjithė informacionin personal nė formė elektronike. Tė gjitha takimet, detyrat, listėn e punėve pėr t’u kryer, shėnime, adresa dhe numra telefoni ruhen nė trajtė grafike lehtėsisht tė aksesueshme.
Google Calendar calendar.google.comUeb/Celular Me ndėrveprimin me produkte tė tjerė tė Google-it, dėrgimin e njoftimeve nėpėrmjet SMS-ve dhe opcionin e pėrdorimit tė pėrbashkėt, ky aplikacion uebi bėn pėr kalendarėt, atė qė Google-i bėri pėr kėrkimet.
Lightning www.mozilla.org/projects/calendar/lightningWindows/MacOS/Linux Thunderbird-it i duhet edhe njė kalendar, pėr tė ngjasuar pak mė shumė me Microsoft Outlook-un. Lightning pėrveēse e siguron diēka tė tillė, ofron edhe njė listė pėr punėt qė duhen kryer. Gjithashtu, ai ėshtė nė gjendje tė sinkronizohet me kalendarin e Google-it.
Power Calculator


www.microsoft.com/Windowsxp/downloads/poėertoys/xppowertoys.mspxWindows Kjo lodėr qė vlen vetėm pėr XP-nė, zėvendėson makinėn e lodhur llogaritėse tė Windows-it me njė bombė tė vėrtetė.
Remember The Milk www.rememberthemilk.comUeb/Celular S’keni pėr tė harruar mė qė tė blini bukė pėrpara se te futeni nė shtėpi, sepse ky program i menaxhon detyrat nė mėnyrė tė pėrsosur. Ai ju njofton nėpėrmjet mesazheve tė postės eletronike, SMS-ve ose nėpėrmjet mesazheve tė ēastit.
Sunbird www.mozilla.org/projects/calendar/sunbirdWindows/MacOS/Linux Sunbird ėshtė kalendari i Mozillas qė mund tė operojė nė mėnyrė tė pavarur, duke kujtuar ngjarje tė ndryshme dhe detyra qė duhen kryer. Nė njė farė mėnyrė ėshtė motra e vogėl e Lightning, e cila kryen tė njėjtat funksione pėr Thunderbird-in.
30 Boxes www.30boxes.comUeb 30 Boxes ėshtė njė nga kalendarėt online mė tė bukur. Ai ėshtė i pajisur me dritare lehtėsisht tė pėrdorshme, ku mund tė shtohen ngjarjet dhe ku mund tė shihen detaje tė skedulit tuaj.
Yahoo! Calendar calendar.yahoo.comUeb Krijoni skedulin tuaj dhe ndajeni atė me miqtė, pastaj bėni sinkronizimin e tij me Outlook-un ose me celularin tuaj. Ia vlen ta shtini nė dorė!
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Kalendarė/PIM-e4
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: