ForumPytėsoriKėrkoRegjistrohuLista AnėtarėveGrupet e Anėtarėveidentifikimi

Share | 
 

 Rezervim/Sinkronizim

Shko poshtė 
AutoriMesazh
Admin
Admin
Admin
avatar

Numri i postimeve : 215
Registration date : 10/10/2006

MesazhTitulli: Rezervim/Sinkronizim   29/8/2008, 2:00 am

Rezervim/SinkronizimAllway Sync www.allwaysync.comWindows Sinkronizoni skedarėt e kompjuterit me ato tė pajisjeve tė jashtme, duke i filtruar nė bazė tė dosjeve, emrit tė skedarit apo tipit tė skedarit. Ky program ju paralajmėron pėrpara sinkronizimit tė skedarėve tė dyshimtė.
DriveImage XML www.runtime.orgWindows Ju jep mundėsinė qė tė krijoni njė imazh tė tė gjithė diskut tė ngurtė pėr qėllime rezervimi apo restaurimi.
FolderShare www.foldershare.comWindows/MacOS Instalojeni kėtė program nė disa kompjuterė dhe hapni njė llogari online ku mund tė indentifikoni secilin kompjuter dhe zgjidhni dosjet qė duhen sinkronizuar. Tė dhėnat e pėrditėsuara (tė ndryshuara) bėhen tė disponueshme nė tė gjithė kompjuterėt, sa herė qė bėni njė ndryshim nė dosje. Ndėrkohė, sinkronizimi kryhet nė sfond, nė mėnyrė qė tė mos bezdiseni, por thjesht t’i gėzoheni faktit qė mund tė keni akses nė skedarėt tuaj, kudo qė tė jeni duke punuar.
MozyHome Falas www.mozy.comWindows/MacOS MozyHome ju ofron rezervim automatik online pėr tė dhėnat tuaja deri nė 2 GB.
PassPack www.passpack.comUeb Paketojini fjalėkalimet tuaja nė kėtė kasafortė online. Madje, ajo ėshtė nė gjendje qė t’ju logojė edhe nė njė faqe uebi.
SyncToy v2.0 www.microsoft.com/downloadsWindows Sigurohuni qė dosjet e ndodhura nė kompjuterėt e rrjetit tuaj tė pėrmbajnė tė njėjtėt skedarė, madje edhe nė pajisje ruajtjeje qė ndryshojnė vendndodhje dhe emėr.
WinClone www.twoxanoes.comMacOS Kjo u adresohet kryesisht pėrdoruesve tė Bootcamp-it5. Tani mund tė klononi (rezervoni) particionin e Windows XP/Vista-s, pėr ta riinstaluar nė njė kompjuter tjetėr Macintosh.
Mbrapsht nė krye Shko poshtė
Shiko profilin e anėtarit http://lavdimi.tk
 
Rezervim/Sinkronizim
Mbrapsht nė krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti pėrgjigjeni temave tė kėtij forumi
 :: Compjuter dhe Internet :: Software(Programe)-
Kėrce tek: